OXI ΣΤΟΝ ΤΡΟΜΟΝΟΜΟ ΤΟΥ ΟΡΦΑΝΟΥ:

15/2/09

Ρούλης - Π.Α.Ο.Κ. 0-1

Print this post

Άλλη μια νίκη ρουτίνας για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ. Νίκησε άλλη μία ομάδα γειτονιάς με 0-1. Άνετη επικράτηση. Η αντίπαλη ομάδα, που πίστευε ότι το ματς είναι ντέρμπι(!), διαμαρτύρεται για το σκληρό παίξιμο της ομαδάρας μας (κλασικό.....τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει....!). Οι μετρημένοι οπαδοί της ομάδας αυτής που ήταν στο γήπεδο (για πρώτη φορά φέτος, λόγω κόμπλεξ προφανώς) έβριζαν τις παίκτριες μας, αποκαλώντας τες ..Τουρκάλες!! Μιλάμε για επίπεδο!!

Το παιχνίδι μεταδόθηκε και ραδιοφωνικά από το ιδιωτικό ραδιόφωνο της ομάδας αυτής. Και κλάαααααααααααααααααααααααααααααααμα τα παιδιά!!

υγ το μεγάλο γέλιο ήταν όταν αναφέρθηκε ο επίτιμος δημοσιογράφος του υπογείου, παπαρέγγας για το αποτέλεσμα β ομάδων γαύρου-ερπετού; 6-0. το 5 γκολ ήταν οφσάιντ και το 6 ανύπαρκτο πέναλτι. Μιλάμε το γέλιο τις αρκούδας.

υγ 2 Όχι δεν χρειάζεται να δώσεις ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, αφμ για να ακούσεις το σκουλικοράδιο, μόνο όταν παίρνεις τηλέφωνο χρειάζονται.

υγ 3 Ευχαριστώ για την ευκαιρία που μας έδωσαν και ακούσαμε για την νίκη της ομάδας μας στα κορίτσα!

ρεπορτάζ paokland

Εμείς απλά να συμπληρώσουμε μερικά πράματα:

Το νικητήριο τέρμα του αγώνα το πέτυχε η Γκατζόγιαννη, λίγα λεπτά πριν από τη λήξη, έπειτα από ωραία προσπάθεια της Παντελειάδου, η οποία μάλιστα έχει και γενέθλια σήμερα...Χρόνια της πολλά λοιπόν και ευχαριστούμε για το δώρο που μας έκανε αυτή και οι συμπαίκτριες της...

Να σημειώσουμε πως οι κοριτσάρες μας είχαν και δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο...

Την επόμενη Κυριακή αγωνιζόμαστε στο Βόλο, σε ματς που θα κρίνει κατά μεγάλο βαθμό την πρώτη θέση