OXI ΣΤΟΝ ΤΡΟΜΟΝΟΜΟ ΤΟΥ ΟΡΦΑΝΟΥ:

24/2/08

ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Print this post

Ντέρμπι από τα παλιά στη Τούμπα , με τις δύο ομάδες να βολεύονται με το τελικό 1-1. Κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο , με τον ΠΑΟΚ να μπαίνει πολύ δυνατά να ανοίγει νωρίς το σκορ και τον ΟΣΦΠ να ισοφαρίζει σε ανύποπτη φάση , αλλά και να χάνει κάποιες ευκαιρίες στο β' ημίχρονο για να φύγει νικητής από την Τούμπα.

30000 και πλέον φίλαθλοι γέμισαν από νωρίς το γήπεδο της Τούμπας , με το 3ο συνεχόμενο sold out να αποτελεί γεγονός , ενώ ενδιάμεσα βρέθηκαν 10000 φίλοι του ΠΑΟΚ στο Καυτατζόγλειο στον αγώνα ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΟΚ , τη προηγούμενη αγωνιστική. Ο λαός του Δικεφάλου , παρά την μέτρια απόδοση της ομάδας , στηρίζει την ομάδα και περιμένει καλύτερες μέρες......

Το πρόσωπο της αναμέτρησης , σίγουρα είναι ο διαιτητής Παμπορίδης , ο οποίος στάθηκε άψογος κατά τη διάρκεια του αγώνα και θύμισε σε όλους μας ποια πρέπει να είναι η δουλειά των διαιτητών......

Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά τη λήξη του αγώνα δημιουργήθηκε επεισόδιο μεταξύ Κονσεϊσάο και Νικοπολίδη , το οποίο έληξε με την παρέμβαση των υπολοίπων

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Φερνάντες, Μελίσσης, Κνολ, Γκάβρανσιτς, Σνάουτσερ, Βερόν, Χριστοδουλόπουλος, Μπαλάφας, Κονσεϊσάο (67' Κωνσταντινίδης), Γκονζάλες (55' Γεωργιάδης), Σάλμον (82' Ίλιεφ)

Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής)): Νικοπολίδης, Ζούλιο Σέζαρ, Άντζας, Λεονάρντο, Πάντος, Στολτίδης, Πατσατζόγλου (76' Νούνιες), Μπελούτσι, Τζόρτζεβιτς, Γκαλέτι (14' Σίσιτς), Κοβάτσεβιτς

Η εξέλιξη του αγώνα:

2' : GOOOOOAL!!! O Σάλμον ξεφεύγει από τον Λεονάρντο , βγάζει τη σέντρα , λάθος διώξιμο του Πάντου στον Χριστοδουλόπουλο , η μπάλα στρώνεται στον Γκονζάλες , ο οποίος ανοίγει το σκορ.

10' : Κίτρινη κάρτα ο Πατσατζόγλου
11΄: Ο Κονσεϊσάο ξεφεύγει από τον Λεονάρντο , το σουτ που επιχειρεί όμως καταλήγει άουτ.
14' : Τραυματίστηκε ο Γκαλέτι, ο οποίος αποχωρεί από τον αγώνα
14' : Πέρασε στον αγώνα ο Σίσιτς
18΄: Μονοκόμματο σουτ του Χριστοδουλόπουλου , άουτ.
20' : Κίτρινη κάρτα ο Σίσιτς
22' : Σκοράρει ο Κοβάσεβιτς με κοντινό πλασέ , έπειτα από λάθος του Γκάβρανσιτς

24': Αδύναμο πλασέ του Σίσιτς , μπλοκάρει εύκολα ο Φερνάντες
31': Ο γκονζάλες ξεπερνάει πολύ ωραία τον Πατσατζόγλου , ο οποίος τον ανατρέπει , με τον Παμπορίδη να καταλογίζει πέναλτι
32' : Κάκιστη εκτέλεση από τον Κονσεϊσάο , μπλοκάρει άνετα ο Νικοπολίδης
32' : Κίτρινη κάρτα ο Σνάουτσνερ
37' : Κίτρινη κάρτα ο Στολτίδης
41' : Κίτρινη κάρτα ο Βερόν
50': Μακρινό σουτ του Στολτίδη , η μπάλα στην αγκαλιά του Φερνάντες
55' : Τραυματίστηκε ο Γκονζάλες, ο οποίος αποχωρεί από τον αγώνα
55' : Πέρασε στον αγώνα ο Γεωργιάδης
60': Σουτ του Μπελούτσι από τα αριστερά , μπλοκάρει εύκολα ο Φερνάντες
67' : Αντικαταστάθηκε ο Κονσεϊσάο
67' : Πέρασε στον αγώνα ο Κωνσταντινίδης
69': Λάθος διώξιμο του Κνολ , η μπάλα στον Κοβάσεβιτς , το απευθείας σουτ του μπλοκάρει ο Φερνάντες
76' : Αντικαταστάθηκε ο Πατσατζόγλου
76' : Πέρασε στον αγώνα ο Νούνιες
82' : Αντικαταστάθηκε ο Σάλμον
82' : Πέρασε στον αγώνα ο Ιλιεφ
83': Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου , η μπάλα καταλήγει αουτ.
89' : Κίτρινη κάρτα ο Μελίσσης
92': Κίτρινη κάρτα ο Νικοπολίδης
92': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Χριστοδουλόπουλου , η μπάλα καταλήγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του ΟΣΦΠ